​​​Velkommen til MEF sitt system for kvalitetssikring og HMS (KSMEF)

Du har nå kommet til KSMEF. Systemet er utviklet for MEF sine medlemsbedrifter og er et ledd i MEF sin satsing på kvalitetssikring og HMS. 

KSMEF er et medlemstilbud vi oppfordrer alle medlemmene til å benytte seg av. Kontakt ditt regionskontor for å få tilgang til systemet, se kontaktliste nederst under avsnittet "Support".

 
Systemet blir løpende oppdatert i tråd med de endringer og krav som bransjen arbeider under. Den enkelte bedrift må tilpasse systemet til sitt behov og etterleve det. Det er satt av fast vedlikeholdsvindu hver fredag kl. 21.00. Gjennomføres ved behov. Dette kan medføre nedetid eller ustabilitet en li​ten periode avhengig av vedlikeholdets omfang. 
 

Logg inn finner du øverst til høyre i skjermbildet.

 

​​​dRIFTSMELDING

30.08.2019 kl. 16.30 ble systemet oppgradert med ny funksjonalitet. Hoveddelen var bedre muligheter til å lage mer funksjonelle sjekklister (skjema) for utfylling via web og app. 

 

tip​s og triks

​​​-​ Hvordan få skjemamotoren til å fungere i Windows 7? se veiledning.
- Hvordan få åpnet Word-dokumenter i Office 2010 hvis feilmeldingen "Kan ikke åpnes fordi det er problemer med innholdet" dukker opp? se veiledning
 
 

Support



​Region Navn epost Telefon
NordJorunn Nyheimjorunn.nyheim@mef.no 917 17 430​   
Nord Rolf Erling Heggem Rolf.Erling.Heggem@mef.no 982 55 849​
Midt Lars Egil Vaarum lars.egil.vaarum@mef.no 948 16 803
Midt Lars Roan lars.roan@mef.no 915 69 470
Vest Kristian Kvale kristian.kvale@mef.no​938 39 181
Vest Paul Olaf Baraas paul.olaf.baraas@mef.no 906 22 087
Sørvest Marie Oftedal marie.oftedal@mef.no 952 40 482
Sørvest Oskar Tore Åsen oskar.tore.asen@mef.no 415 35 047
Sørøst Frode Andersen​frode.andersen@mef.no900 14 682
Sørøst Jørn Carsten Evensen jorn.carsten.evensen@mef.no 913 27 357
Øst Espen Alvestad Espen.Alvestad@mef.no 468 47 412
Øst Solvår Milach Strand solvar.strand@mef.no 971 37 818​
Skog Bjørn Lauritzen Bjorn.Lauritzen@mef.no 907 37 626
Brønnboring Einar Østhassel Einar.Osthassel@mef.no 908 66 302
Avfall og gjenvinning Sverre Huse-Fagerlie sverre.huse-fagerlie@mef.no 488 94 993
Oslo Servicekontor Jonny Korsnes jonny.korsnes@mef.no 948 11 736
Oslo Servicekontor Jonny Korsnes ks-support@mef.no